REVIVAL BRONTOSAUŘI HISTORIE
poslední aktualizace: 13. 6. 2024 Jaroslav Marhan © 2011
Sedlo   to   hned   napoprvé   a   tak   jsme   se   dohodli   na   delší   spolupráci.   Mé   pátrání   však   neskončilo   a   dále   jsem   neúnavně hledal   zpěvačku.   Štěstí   se   na   mne   usmálo   v   září   2011,   kdy   jsem   objevil   vynikající   zpěvačku   Zuzanu   Šilhovou.   Tím   byl základ   kapely   vytvořen   a   hraní   ve   větším   stylu   mohlo   začít.   Naše   první   ostré   vystoupení   se   odehrálo   hned   v   dubnu 2012   na   Slovensku.   Rádi   jsme   přijali   pozvání   od   fanklubu   Honzy   Nedvěda.   Naše   trio   můžete   slyšet   zde .   Na   podzim 2011 se k nám připojil i můj kamarád Patrik Dvořák s baskytarou, kterou později mění za sólovou kytaru.      
První vystoupení, červen 2011
Jaroslav Marhan:
První Brontosauři revival, duben a červen 2012
Původní Brontosauři revival z let 2012 a 2013 v plné sestavě
Vrchol   původní   kapely   přichází   v   letech   2013   a   začátkem   roku   2014,   kdy   naše   vystoupení   navštíví   samotní   autoři,   Jan Nedvěd,    František    Nedvěd,    Jan    Nedvěd    ml.,    Hanka    Nedvědová    a    Vojta    Nedvěd.    Pro    nás    všechny    je    toto nezapomenutelný zážitek.  
V   roce   2014   čekalo   kapelu   několik   změn.   Po   Patrikovi   Dvořákovi   končí   v   kapele   i   Michal   Valko.   Náš   soubor   doplňují tedy   dva   noví   členové,   Rudolf   Šebek   a   chvíli   po   něm   i   Petr   Ondráček.   Nový   zvuk,   nová   sestava,   nová   image.   To   je výzva, kterou jsem nemohl odmítnout a všichni se pustili do další práce.                                                               
Brontosauři revival s Nedvědy
Nápad   založit   kapelu   tohoto   žánru   jsem   dostal   někdy   koncem   roku   2008.   Jako   fanoušek   písniček   Jana   a   Františka Nedvědových,   který   nezažil   období   Brontosaurů,   jsem   začal   brouzdat   na   Internetu   a   snažil   se   do   kapely   najít   stejné nadšence   jako   jsem   já. Až   v   březnu   2011   se   mi,   shodou   okolností,   ozval   Michal   Valko.   Naše   první   setkání   můžete   slyšet například v písničce Skládanka .
Pěkný   článek   o   kapele   je   po   jednom   z   koncertů   otištěn   v   Boleslavském   deníku   a   nedlouho   poté   žádá   mimoňská televizní stanice Mitel i o krátké interview .
Brontosauři revival v novinách
Na   jaře   2012   se   k   nám   totiž   připojil   skvělý   baskytarista   a   zvukař   v   jedné   osobě   Jakub   Švadlenka   a   jsme   tedy   kompletní. Kapela   se   setkává   s   pozitivním   ohlasem   a   pořádá   stále   více   vystoupení.   Jedno   nezapomenutelné   se   odehrálo   v Litomyšli  v dubnu 2013.
Brontosauři revival z let 2014 - 2016
Po   dlouhých   4   letech   se   začátkem   roku   2016   rozhodl   odejít   i   náš   basák   a   zvukař   Jakub   Švadlenka,   takže   jsem   se pokusil   najít   člověka,   který   by   ho   dokázal   rychle   nahradit.   Štěstí   se   na   mne   opět   usmálo,   když   jsem   zjistil,   že   můj   kolega v   práci   a   soused   v   jednom,   je   hráčem   na   akustický   kontrabas.   Slovo   dalo   slovo   a   začátkem   roku   2017   se   Jan   Raclavský stává novým oficiálním basákem a hlavně členem kapely Brontosauři revival. Ale co je důležité, jedeme dál..
...a opět jeden článek z novin
11.   9.   2017   jsme   zažili   moc   příjemnou   návštěvu   u   Františka   Nedvěda,   kterou   jsme   spojili   s   přáním   k   jeho   životnímu jubileu.
Brontosauři revival a František Nedvěd
25. 9. 2022 jsme zažili krásnou a neopakovatelnou návštěvu u Zdeny Tichotové při příležitosti jejích narozenin.
Brontosauři revival a Zdena Tichotová